SK Moravská Slavia - FK Baník Ratíškovice 1:1

SK Moravská Slavia – FK Baník Ratíškovice 1:1 (1:1)

Brankay:  21.  Girman - 44. Toman. Rozhodčí: Dadák – Lazar, Kolarský.

ŽK: Lacko, Ševčík, Skřivánek. Diváků: 80

Sestava MS: Tišnovský – Čus, Síleš, Kubík, Suchomel (34. Gruber) – Havelka (78. Baránek), Drenka, L.Roštínský , Girman , Šembera (68. Dmytriv) – Essuon.

Trenér: Aleš Schuster.

Brněnské derby moc fotbalové krásy nepobralo. Jednalo se spíše o bojovný zápas s hodně osobními souboji. Ale první půle patřila více domácích, ale dlouho se nemohli dostat do vyložené šance. Až v 23.minutě výborným centrem posunul hru na pravou stranu hřiště Růžička, hostující obránce chyboval a Havelka z úhlu postupoval sám na brankáře a nádhernou střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře Doležala. Zbytek prvního poločasu se odehrál stejně jako jeho úvod. Hrálo se převážně od vápna k vápnu s minimem šancí. Jednu měl před koncem poločasu Essuon, ale nezakončil dobře. V druhém poločase byli aktivnější hosté, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokázali. Nejvíce domácí obránce zlobil David Cupák, který nezvykle nastoupil na hrotu útoku. Ale ani ten si vyloženou šanci nevypracoval. Za domácí se do dvou brankových příležitostí dostal Růžička, ale ani ten je nevyužil. I přes mírný tlak hostů ke konci zápasů, domácí udrželi hubené vítězství 1:0 a připsali si tak první výhru v letošním soutěžním ročníku.